Archív - Tímy ŽP - Všetky

Podbrezová v 1.kole Ligy Majstrov

Po úspešnom prezentovaní Podbrezovej na Svetovom pohári postúpilo družstvo mužov do Ligy Majstrov kde v 1.kole 27.11.2021 privítajú na domácej pôde slovinské družstvo KK Proteus Postojna ktoré si svoj postup do Ligy Majstrov vybojovalo 5.miestom v kvalifikácií na NBC pohári v Lorsch GER. Odveta 1.kola v Slovinsku je na pláne 11.12.2021. Všetci ste srdečne vítaní… … čitať viac

Podbrezová získala v Svetovom pohári 2021 bronz

Podbrezovskí kolkári opäť medzi elitou. V dňoch 5.– 9. 10.2021 sa v chorvátskom Otočci uskutočnil ďalší ročník Svetového pohára družstiev. Vlaňajší ročník, ktorý mal byť v Podbrezovej, sa kvôli pandémii neuskutočnil a tak sa fanúšikovia kolkov ako aj samotní účastníci tešili na meranie síl 14 mužských a 9 ženských družstiev. Naši hráči od začiatku patrili medzi favoritov na postup do … čitať viac

Janka Poliaková vyhrala šprint na MS U-23

Majstrovstvá sveta U23 – Kranj/Kamnik (Slovinsko) 30.8.2021 nastúpili v Kamniku naše dve hráčky Vladimíra Vávrová a Janka Poliaková do súťaže šprint. Vlaďka žiaľ neprešla prvým kolom, keď nad jej sily bola Chorvátka Valentina Smudj (0:2 na sety). Janka Poliaková v prvom kole vyradila Slovinku Kunčić 2:0 na sety a v druhom kole Maďarku Pasztor v rozstrele 22:18. Vo štvrťfinále … čitať viac

Daniela Mócová ovládla Svetový pohár U14 v Slovinsku

Vyplatila sa dlhodobá poctivá práca s mládežou Naši mladí hráči opäť tvorili kostru reprezentačných výberov Slovenska na Majstrovstvá sveta U18, Svetovom pohári U14 a Majstrovstvách sveta U23. Treba vyzdvihnúť cieľavedomú systémovú dlhodobú prácu našich trénerov mládeže Bystríka Vadoviča a Daniela Móca, ktorí sú zároveň aj trénermi reprezentačných družstiev U14 a U18. Je očividné, že ich práca prináša ovocie v podobe … čitať viac

Turnaj o pohár starostu obce Rakovice 2021

„Letná verzia“ 8. Novoročného turnaja o pohár starostu obce Rakovice 2021 pod taktovkou Podbrezovčanov. Tento turnaj štvorčlenných družstiev sa uskutočnil kvôli pandémii v náhradnom letnom termíne 24.7. až 7.8.2021. Víťazmi sa stali hráči „KUPA Teamu“ (2506)  – Kuna 665, Tatoušková 638, Pašiak 639, Ďuricová 564. Aj v poradí druhom tíme „ČSSR“ (2491) nastúpili naši hráči – Bína 643, … čitať viac

Konečné poradie hlavného turnaja – ŽP CUP 2021

V sobotu 21.8.2021 sa odohral finálový turnaj XV. Ročníka ŽP Cupu. Tento ročník sme rozbehli koncom júna predkvalifikáciou (postúpilo 1 družstvo a 6 najlepších jednotlivcov). V dňoch 3.-18.8. prebehla vlastná kvalifikácia. Zúčastnili sa jej hráči zo Slovenska, Čiech, Maďarska aj Poľska. Zo 130 štartujúcich postúpilo 18 najlepších a tak sa v sobotu na dráhy spolu so 6 voľnými kartami postavilo … čitať viac

Medzinárodný kolkársky kemp mládeže

Naši hráči sa na medzinárodnom kempe nestratili. Kolkársky oddiel ŠK ŽP je účastníkom trojročného projektu „Podpora športu medzi deťmi a mládežou“ (POSACYP – Promotion of sport among children and young people), ktorý je spolufinancovaný pod záštitou Európskej únie v programe Erasmus+. Spolu s nami participujú na projekte Chorvátsky kolkársky zväz ako hlavný nositeľ projektu, ďalej Česká kuželkářská asociace, … čitať viac

ŽP CUP 2021 pokračuje kvalifikáciou

Vážení športoví priatelia, dovoľujeme si Vás srdečne pozvať na XV. Železiarne Podbrezová Cup 2021. Turnaj pokračuje kvalifikáciou v termíne 03.-19.08.2021, z ktorej postúpi 18 najlepších jednotlivcov. Z predkvalifikácie si už vybojovalo svoje miesto na hlavný turnaj 6 hráčov z najlepšieho družstva ŠKK Trstená a 6 najlepších jednotlivcov podľa priemeru (Tomka Milan, Šintál Boris, Dolnák Martin, Ivančík … čitať viac

Cez víkend sa konali Majstrovstvá SR v kategóriách mládeže

V sobotu a nedeľu 10 – 11. júla 2021 sa v Podbrezovej konali Majstrovstvá Slovenska v kategóriách žiakov a dorastu. V kategórii U-14 dievčat naše hráčky obsadili všetky medailové umiestnenia, víťazkou sa stala Daniela Mócová, druhá skončila Šarlota Sabová a tretia bola Zuzana Lopušná. V nedeľu v dorasteneckých kategóriách sa majsterkou SR stala Naďa Poliaková, Matúš Bánik skočil na bronzovej priečke. Kompletné výsledky : … čitať viac

Erik Kuna sa stal Majstrom Slovenska mužov

Cez víkend pokračovali Majstrovstvá Slovenska v kolkoch v ďalších kategóriách. U nás v Podbrezovej sa stretlo 24 najlepších mužov z kvalifikácie, medzi nimi aj štyria naši. Rozdielom triedy suverénne zvíťazil náš Erik Kuna, keď získal titul aj vo finále (649), aj v kombinácii (1280). Vo finále skončil na druhom mieste tiež náš hráč Peter Nemček (618), tretí Ondrej Kyselica z Trstenej (614). … čitať viac

Erik Gallo sa stal Majstrom Slovenska

V sobotu 26.júna 2021 sa na kolkárni v Žarnovici uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov a junioriek U23. V kategórii junioriek si vybojovala titul Majsterky Slovenska s výkonom 575 zvalených kolov Alexandra Duračková z TJ Rakovice. Naše dve želiezka v ohni Poliaková a Vávrová žiaľ na cenné kovy nesiahli. Obe zhodne zahrali po 531 kolov a tak … čitať viac