Aktuálne informácie z kolkárskych dráh

Dôležitý krok mužov v Lige majstrov.

Od 12.1.2022 sa uvoľnili pandemické opatrenia a umožnilo sa nielen trénovanie, ale aj riadne súťaženie. Všetky naše družstvá sa okamžite zapojili do súťažného kolotoča. Niekedy nezmyselné opatrenia aj v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami nám komplikovali športovanie. Je potrebné dohrať niekoľko stretnutí, aby sa stihli súťaže ukončiť v riadnom čase.

Okrem domácich súťaží je riadne rozbehnutá aj Liga majstrov. Náš tím koncom roka odohral prvé kolo s Proteusom Postojna najskôr v Slovinsku, kde sme vyhrali 2:6. Druhý zápas sme preložili do Valašského Meziříčí, keďže na Slovensku sa hrať nesmelo, a tak na „domácej“ kolkárni sme potvrdili postup víťazstvom 7:1.

29.1.2022 sme vo štvrťfinále doma, už v Podbrezovej, privítali súpera vyššieho kalibru – KK Zaprešič z Chorvátska. Zápas už v prvej runde držali pevne v rukách naši hráči Nemček 643, Bína 650 a Kuna 665 – 3 body a plus 163 kolkov. Druhá runda v zložení Vadovič 652, Pašiak 591, Veselý 629 pridala ešte dva body a pár kolkov. Po celkovom víťazstve 7:1 – 17:7 na sety, 3830:3650, sme rázne vykročili smerom ku Final four. Čaká nás však ešte tento dôležitý krok potvrdiť v Chorvátsku, v odvete 19.2.2022.

V Interlige si naši hráči naďalej držia prvú priečku. Po nečakanej prehre v Jihlave 2:6, keď Jihlaváci opäť mali skvelý deň, sme následne na druhý deň vyškolili Brno Husovice 6:2. V poslednom sobotňajšom zápase sme aj v Rakoviciach pridali ďalšie dva body do tabuľky po víťazstve 2:6. Najbližší víkend (12-13.2.2022) privítame doma v sobotu Slavoj Praha a v nedeľu Rokycany.

Extraliga mužov je pre naše mladé družstvo veľkou výzvou. Po rozpačitej jeseni sa, veríme, naše výsledky zlepšia. Škoda januárovej remízy s Interom Bratislava, kde nám na víťazstvo chýbal 1 kôl. Nielen tento zápas bol ovplyvnený pandmeickou „maródkou“. V poslednom kole sme nestačili na lídra tabuľky FTC Fiľakovo a vrátili sa domov s prehrou 7:1. Aktuálne sa držíme v strede tabuľky.

V ženskej Extralige sa zatiaľ v tomto roku odohrala len jedna dohrávka z vlaňajška. Naše dievčatá suverénne zvíťazili v Spišskej Novej Vsi 5:1 a sú na čele tabuľky. Dva plánované zápasy na tento víkend (Trenčín  a Vrútky) sú kvôli Covidu preložené na neskôr.

1. liga Východ je zatiaľ pod kontrolou nášho Béčka. Z 12 zápasov je 10 víťazstiev, jedna prehra a jedna remíza, máme o zápas menej a sme na čele tabuľky. V poslednom kole sme si priviezli víťazstvo z Fiľakova 6:2.

Naše dorastenecké družstvá takisto úspešne reprezentujú náš oddiel. Áčko je na čele tabuľky spolu s Fiľakovom a Béčko na štvrtom mieste. Treba podotknúť, že mnohí hráči už nastupujú aj v súťažiach dospelých za ženy, za Béčko, Áčko a dokonca aj v Interlige. Sú to dôležité kroky v ich herných skúsenostiach.