Erik Gallo sa stal Majstrom Slovenska

V sobotu 26.júna 2021 sa na kolkárni v Žarnovici uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov a junioriek U23.

V kategórii junioriek si vybojovala titul Majsterky Slovenska s výkonom 575 zvalených kolov Alexandra Duračková z TJ Rakovice. Naše dve želiezka v ohni Poliaková a Vávrová žiaľ na cenné kovy nesiahli. Obe zhodne zahrali po 531 kolov a tak dorážka rozhodla o 6. mieste pre Vávrovú a 7. pre Poliakovú.

V kategórii juniorov máme Majstra Slovenska. Vo finálovom turnaji sa najviac darilo nášmu Erikovi Gallovi, ktorý si výkonom 587 zabezpečil titul Majstra Slovenska v jednotlivcoch na 120 HZ, aj v kombinácii s výkonom 1173. Gratulujeme Erik!

Vo finále ešte hrali dvaja naši hráči. Na 8. mieste skončil Malček (542) a na 10. Švantner (539).


Reakcia čerstvého majstra Slovesnka:

Erik, toto bol tvoj prvý štart v kategórii juniorov a zároveň prvý štart na Majstrovstvách Slovenska vo farbách Podbrezovej. Aké sú tvoje prvé pocity?

„Som veľmi šťastný. Úžasný pocit, keď sa vám podarí v mene nového klubu hneď získať titul. Toto som si nepredstavoval ani vo sne.“

Aká bola príprava na tieto majstrovstvá?

Korona kríza veľmi obmedzila možnosti trénovania. Bolo to zložité, trénoval som individuálne, behal, cvičil v prírode. Akonáhle sa dalo hrať na kolkárni, začal som so systematickou prípravou s trénerom Ponjavičom. Kvalifikáciu som odohral týždeň pred finálovým turnajom a odskúšal si tak aj žarnovické dráhy (v kvalifikácii skončil tretí – 586 kolkov – pozn. autora).“


Výsledky majstrovstiev SR juniorov :

MSR juniorky – Výsledkový servis SKoZ (kolky.sk)

MSR juniori – Výsledkový servis SKoZ (kolky.sk)