Daniela Mócová ovládla Svetový pohár U14 v Slovinsku

Vyplatila sa dlhodobá poctivá práca s mládežou

Naši mladí hráči opäť tvorili kostru reprezentačných výberov Slovenska na Majstrovstvá sveta U18, Svetovom pohári U14 a Majstrovstvách sveta U23. Treba vyzdvihnúť cieľavedomú systémovú dlhodobú prácu našich trénerov mládeže Bystríka Vadoviča a Daniela Móca, ktorí sú zároveň aj trénermi reprezentačných družstiev U14 a U18. Je očividné, že ich práca prináša ovocie v podobe ocenení a zároveň zvyšuje aj kredit nášho športového klubu, nehovoriac o reklame pre materské Železiarne Podbrezová.

Svetový pohár U14 – Kamnik

V slovinskom Kamniku sa uskutočnil Svetový pohár U14. v stredu 25.8.2021 za Slovensko nastúpili naša Daniela Mócová a Patrik Kovács (Fiľakovo). Hneď v prvej súťaži Páry mix (Mócová 543, Kovács 514 – 1057) získali strieborné medaily, keď od zlata ich delila len slabšia dorážka. Zlato tak získali Poliaci Mielcarek s Dutkiewiczom.

Popoludní v súťaži Tandem mix na 120 Hz už naša dvojica jasne dominovala a snáskokom 36 kolkov získala zlatú medailu výkonom 556 zvalených kolov.

Skvelý deň pre Danielku prišiel vo štvrtok. Suverénnym záverom ovládla súťaž jednotlivcov, keď zopakovala svoj výkon 543 kolkov a stala sa víťazkou Svetového pohára pred Poľkou Mielcarek a Taliankou Trojer. Zároveň Danielka vyhrala aj kombináciu (v súčte 1086) pred Mielcarek (1052) a Slovinkou Janjić (1036). Dve zlaté medaily na jej krku.

V hodnotení národov skončili naši na striebornej priečke len o 10 kolkov za Slovincami.

Danielka Mócová tak ovládla Svetový pohár U14 s tromi zlatými a dvomi striebornými medailami.

Srdečne gratulujeme Danielka.


Majstrovstvá sveta U18 – Kranj (Slovinsko)

Z nášho oddielu boli nominovaní Naďa Poliaková, Filip Bánik a Kristián Soják. Ani jednému sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie zo súťaže tímov do záverečnej súťaže jednotlivcov ani do kombinácie. Družstvo chlapcov skončilo ôsme a dievčatá boli deviate.

V disciplíne Tandem mix, v utorok 24.8., nás však potešila Naďa Poliaková, ktorá sa spolu s Lukášom Nestešom (Rakovice) prebojovala pavúkom až do finále. Tu ich čakala poľská dvojica v zložení Banaszak – Piasta, ktorú zdolali jednoznačne 2:0 na sety a tak si Naďka prináša domov zlatú medailu.

V ďalších disciplínach už naši reprezentanti žiaľ nebodovali.

Naďke gratulujeme.