ŽP CUP 2019 – konečné výsledky

XIII. ročník medzinárodného turnaja ŽP Cup.

Počas tretieho augustového víkendu sa v Podbrezovej uskutočnil už XIII. Ročník medzinárodného kolkárskeho turnaja ŽP Cup, ktorého výsledky sa započítavajú do svetového rebríčka WNBA-NBC. Turnaj organizujeme v rámci prípravy na novú sezónu a je dobrou previerkou formy zúčastnených družstiev. Pozvaní boli hráči z macedónskeho Skopje, Maďari zo Szegedu a výber Srbska.

Kvalifikácia do hlavného turnaja prebiehala od začiatku augusta a šesť najlepších sa predstavilo ako jedno z nastúpených družstiev. A veru tohtoročný výber bol kvalitný a potrápil favoritov. Zišli sa tu dvaja českí (Bína, Endršt) a traja slovenskí reprezentanti (Ivančík, Kozák a Šintál), šestku doplnil Foltín zo Šariša.

V sobotu sa hrala súťaž družstiev. Výber kvalifikantov sa od začiatku držal na prvej priečke a až v poslednej runde podľahli tlaku Maďarov a nášho Áčka. Szeged vytiahol na prvú priečku vynikajúci výkon maďarského reprezentanta Norberta Kissa, keď ako jediný prekročil 700 hranicu (706). Dlho mu dobre sekundoval náš Erik Kuna (679), avšak Kiss bol nastavený výborne. Títo dvaja boli s výrazným náskokom od ostatných aj v čele jednotlivcov.

Za ŽP A: Vadovič 605, Tepša  619, Pašiak 602, Nemček 622, Ćalić 625 a Kuna 679.

Za ŽP B: Dziad 572, Kysleica 593, Malček 552, Balco 558, Herich 608 a Švantner 558.

V nedeľu na finále jednotlivcov nastúpilo už len 12 najlepších hráčov zo soboty a po súčte oboch výkonov sa stanovilo poradie.

Súťaž suverénne ovládol Norbert Kiss (v súčte 1389) pred našim Kunom (1290) a Ivančíkom (1273). Z našich ešte Nemček skončil na 6. mieste a Ćalić na 10.