Muži v Lige majstrov postúpili do finále

Dnes sme odohrali úspešne semifinále Ligy majstrov. Možno povedať, že zaslúžene sme postúpili do finále, keď sme nepríjemný Szeged zdolali 5:3.

Po počiatočných taktických výmenách a striedaniach sa o 14:00 na dráhy postavili už tie správne zostavy. My sme nasadili na Norberta Kissa (631) nášho najlepšieho Viliho Zavarka (702 najlepší výkon dňa). Kto očakával väčší odpor Maďara, mohol zostať sklamaný, lebo Vili ho riadne vycvičil a nahral na neho 71 kolov, 4:0 a bod. Miňo Tomka začal s Loncsarevitom dobre, ale žiaľ 590 nestačilo na mladého Srba (606) – 2:2, bez bodu. Už doliečený Daniel Tepša (652) si relatívne bez problémov poradil s nervóznym Karsaiom (613)  3:1 a bod. Celkovo sme mali po prvej trojici náskok 94 kolkov.

V druhej časti nastúpil Nemček (613) proti Brancsekovi (623). Začiatok bol pre nás výborný a znamenal 2 sety (333:303).  Žiaľ tretia dráha a plné na štvrtej priniesli straty setov a v závere aj celkového bodu – 2:2. Erik Kuna sa stretol so starým harcovníkom Tiborom Szélom a prvú dráhu prehral o 6 kolov. Na druhej však už ušiel Maďarovi o 33 kolkov. Tretia bola vyrovnaná, ale s lepšou dorážkou pre Széla. Keďže už bolo prakticky rozhodnuté, rozhodli sme sa pre vystriedanie Erika, aby sa trochu pošetril mierne natiahnutý sval. Striedajúci Bystrík Vadovič udržal Széla hlavne výbornou dorážkou. Tomáš Pašiak (646) dostal za súpera našu bývalú dlhoročnú oporu (legendu) Jovana Ćalića (631) a vôbec to nebolo cítiť. Od prvej nerozhodnej dráhy bolo jasné, že duel bude zaujímavý. Tomáš sa zahryzol do súpera a výbornou poslednou dráhou získal ďalší bod pre družstvo.

Tomáša sme sa opýtali po zápase:

„Mohol by si zhodnotiť dnešný zápas?“

Myslím, že to dopadlo jednoduchšie, ako sme plánovali.

„Aké boli pocity po prvej runde, keď si išiel na dráhu?“

Bolo to dobre rozbehnuté, myslím, že už bola veľká šanca na výhru.

„Dnes si podal pekný výkon, ako ho hodnotíš?“

Zápas s Jovanom bol dobrý, necítil som taký tlak, bol som si viac istý, ako predtým.