Mládežníci zožali plody celoročnej práce

Rastie nám nová generácia.

19.4.2019 – SUPERFINÁLE

V Žarnovici sa uskutočnilo Superfinále Pohára mládeže 2018-2019.

V kategórii  U12 sa stala víťazkou naša Šarlotka Sabová a zároveň sa stala aj celkovým víťazom kategórie U12. V celkovom poradí však máme aj striebro a bronz pre Danielku Mócovú a Mišku Kánovú a šieste miesto Zuzky Lopušnej.

V kategórii U14 sme takisto zobrali všetky kovy. Celkovým víťazom, aj víťazom Superfinále, sa s prehľadom stal Kristián Soják. Striebro si na krk zavesil Andrej Balco a bronz Naďka Poliaková. Ďalšie umiestnenie našich: 6. Bánik Matúš, 8. Ema Viglaská, 14. Oszaganová Lucia a 29. Jakub Jariabka.

Gratulujeme všetkým medailistom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu.

Je vidieť, že práca našich mládežníckych trénerov nie je márna, a že v ich rukách sa formujú nové talenty slovenských kolkov. Veríme, že ich v budúcnosti budeme môcť spokojne zapracovať aj do majstrovských družstiev dospelých. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na úspechoch týchto našich mládežníkov.

20.4.2019 – TOP 12

Dvanásť najlepších dorasteniek a dorastencov zo Slovenska si na záver sezóny dalo stretnutie v Podbrezovej. Z našich radov sme mali zastúpenie v oboch kategóriách – po dvoch hráčoch.

Medzi dorastencami si najlepšie počínal Filip Bánik, keď „Topku“ výborným výkonom (621) vyhral. Striebro získal Kucko zo Šariša (620) a bronz Gallo z Fiľakova (601). Na štvrtom mieste sa s číslom tesne pod 600 umiestnil druhý náš Ivan Malček (597). Gratulujeme.

Naše dorastenky žiaľ nezískali žiadny kov, avšak už aj nominácia do TOP 12 je ocenením ich celoročnej práce. Vyhrala Bednárová z Trstenej (581), druhá bola Šintálová z Rakovíc (580) a tretia Vávrová zo Starej Turej (563). Naša Naďka Poliaková (541) obsadila 5. priečku a Danielka Mócová bola siedma (536)

Filip Bánik

SPRAVODAJ po 16. týždni :