Kolkárom začína sezóna

Druhý septembrový víkend sa začínajú ligové kolkárske súťaže. Naši kolkári však začali s prípravou už v druhej polovici júla. Na plány do novej sezóny 2019-2020 sme sa opýtali hlavného trénera prof. Miloša Ponjavića.

Káder jednotlivých družstiev sa pred novou sezónou dosť obmenil. Ako si predstavujete zloženie družstiev a v akých súťažiach budú štartovať.

Áno, káder sa nám dosť obmenil. Klub opustil Vilmoš Zavarko,  ktorý bude štartovať v talianskej lige. Milan Tomka prestúpil do Vrútok a Martin Kozák do Trstenej. Marek Štefančík bude hrávať v Českej Třebovej. Späť do klubu sa vrátila legenda Podbrezovej Jovan Ćalić. Túto sezónu bude konkurencia v rámci družstiev menšia, nakoľko máme aj užší  káder.

Muži budú štartovať v Interlige (česko-slovenská súťaž), Extralige a I. lige východ, ženy v slovenskej Extralige a dorastenci majú vo svojej lige dve družstvá A a B.

Môžete nám prezradiť, aké sú ciele do nadchádzajúcej sezóny?

Ciele sú rovnaké, ako aj doteraz. Vyhrať Interligu muži a Extraligu ženy, kvalifikovať sa do Ligy majstrov a bojovať o postup do 4 najlepších vo Svetovom pohári aj v Lige majstrov.

Posledné tri roky aj naše A mužstvo vyhralo slovenskú Extraligu. V tejto sezóne budú v A mužstve hrávať mladí juniori i dorastenci a naberať tak skúsenosti, rásť i približovať sa tak hráčom v Interlige.

Konkurencia v medzinárodných súťažiach značne posilnila svoje družstvá. Aké sú naše vyhliadky v meraní síl so zahraničím?

Zahraničné mužstvá sa dosť zmenili, niektoré sa posilnili a niektoré sú na tej istej úrovni ako minulý rok. Podbrezová má aj naďalej dobré meno a aj teraz výborných hráčov. Lavička nebude taká silná, ako predtým, ale ja to aj teraz vidím veľmi pozitívne, niektorí mladší hráči budú mať viac priestoru a menší tlak, ako predtým a to bude našou veľkou výhodou. Mnohí si myslia, že sme veľmi oslabení ale ja si verím, že prekvapíme všetkých, ktorí si to myslia.

Aký vás čaká ešte prípravný program do začiatku súťaží?

Kontrolné zápasy vždy začínajú turnajom ŽP-Cup (17-18.8.). Potom máme tréningový dvojzápas 24. doma a 25. von s Rakovicami, novým účastníkom Interligy. 29.8. hráme turnaj 3 klubov v Pobedime a 31.8. doma kontrolný zápas so Sučanmi. Ženy odtrénujú na vonkajších dráhach a odohrajú prípravu 24. a 31.8. na domácej kolkárni.