Erik Kuna vytvoril nový rekord kolkárne v Ludwigshafene

V kvalifikácii Svetového pohára v nemeckom Ludwigshafene vytvoril náš hráč Erik KUNA nový rekord kolkárene výkonom 690!!!

V dejisku konania XXXI. Svetového pohára družstiev v nemeckom Ludwigshafene sa v závere prvého hracieho dňa odohralo nádherné kolkárske divadlo, ktorého aktérmi boli náš najlepší hráč Erik Kuna, ktorý je v súčasnosti Slovenskou jednotkou a dávnejšie sa zaradil do užšej svetovej špičky a náš bývalý hráč a najlepší hráč sveta Vilmoš Zavarko, ktorý oblieka dres talianskeho majstra KK Neumarkt. Obaja borci predviedli divákom perfektnú hru s minimom chýb. Svedčia o tom výsledky dosiahnuté v hre do plných keď Kuna zvalil 429 kolkov a Zavarko 439 kolkov. V dorážke sa však karta otočila a náš hráč urobil o 15 kolkov lepšiu dorážku ako najlepší hráč sveta, čo mu v konečnom účtovaní vynieslo nový rekord kolkárne s hodnotou 690 zvolených kolkov. Hala v Ludwigshafene ocenila predvedenú hru a standing ovation po vyhlásení výsledkov patril Erikovi Kunovi. 

Kunov výkon spolu s výsledkami Daniela Tepšu 618 a Bystríka Vadoviča 625 Podbrezovej vyniesol po prvom dni líderskú pozíciu v kvalifikácii družstiev. 

U žien dosiahla nový rekord kolkárne hračka nemeckého Bambergu Alina Dollheimer s hodnotou 631 zvalených kolkov.

GRATULUJEME.